تازه ها
عضویت در خبرنامه

12341

آمار سایت
  • بازدید امروز: 492
  • بازدید دیروز: 580
  • بازدید هفته: 4822
  • کل بازدیدها: 2736417

000

قانون ۴ ـ وسایل بازیکنان

وسایل اصلی 

 اگر لباس دو دروازه‌بان رنگ مشابهی داشته باشند و لباس دیگری جهت عوض کردن نداشته باشند، داوران اجازه می‌دهند که بازی آغاز گردد.

اگر کفش بازیکنی اتفاقی از پایش خارج شود و بلا فاصله  با توپ بازی کند و گلی به ثمر برساند، تخلفی صورت نگرفته است و گل مورد قبول است زیرا در آمدن کفش وی اتفاقی بوده است.

 دیگر وسایل:

یک بازیکن می‌تواند تجهیزاتی علاوه بر لوازم اصلی داشته باشد، در صورتی که منحصراً به منظور حفاظت فیزیکی وی بوده و برای او و دیگر بازیکنان خطرناک نباشد.

 تمام تجهیزات و پوشش بازیکنان باید توسط داوران بازدید گردد و مشخص شود که خطرناک نیستند.
 تجهیزات پیشرفته حفاظتی شامل: محافظ سر، ماسک‌های صورت و گردن  محافظ دست که از مواد نرم و سبک تشکیل شده اند و ایجاد خطر نمی‌کنند و به این دلیل دارای مجوز می‌باشند.
 اگر قسمتی از لباس یا تجهیزات بازرسی شده که در شروع بازی خطرناک نبوند در جریان بازی به حالت خطرناک ایجاد خطر کنند ، نباید اجازه داد تا، مورد استفاده قرار گیرند.
 استفاده از سیستم‌های ارتباطی رادیویی بین بازیکنان و یا افراد فنی تیم مجاز نمی‌باشد.

زیورآلات

 تمام انواع زیورآلات (گردنبند، حلقه، دست‌بند، گوشواره، بندهای چرمی و پلاستیکی و …) شدیداً ممنوع بوده و باید قبل از شروع مسابقه، بازیکنان و جانشینان آن را از خود جدا کنند. استفاده از چسب نواری جهت پوشاندن زیورآلات قابل قبول نیست.

داوران و کمک داوران از پوشیدن زیورآلات منع شده‌اند.

به استثناء داور، که اجازه دارد در غیاب وقت نگهدار از ساعت و یا وسیله‌ای شبیه به آن جهت محاسبه وقت مسابقه ، استفاده نماید.

شماره‌گذاری بازیکنان

 مقررات مسابقه باید طریقه شماره‌گذاری بازیکنان را مشخص نمایدکه معمولاً از شماره ۱ تا ۱۵ باشد و شماره۱ جهت دروازه‌بان رزرو شده است.
 برنامه‌ریزان باید در نظر داشته باشند که نشان دادن شماره‌های بالاتر از ۱۵ برای داوران ممکن نیست.
 شماره هر بازیکن باید پشت او و قابل رؤیت بوده و متمایز از رنگ اصلی پیراهن او باشد.
 مقررات مسابقه باید سایز شماره را تعیین نماید و مشخص کند که آیا سایز آن روی دیگر تجهیزات اساسی بازیکنان الزامی است.

تنبیهات انضباطی

 بازیکنان و جانشینان ، جهت اطمینان از اینکه  هیچ وسیله غیرمجاز و زیورآلات نداشته باشند باید قبل از شروع مسابقه چک شوند. داور سوم برای بار دوم بازیکنان جانشین را قبل از ورود به زمین مسابقه با چشم چک می‌کند.
 اگر در جریان بازی مشخص گردید که بازیکنی پوشش غیرمجاز و یا زیورآلات دارد، داوران باید:
 * به بازیکن اطلاع دهند که پوشش غیرمجاز و یا زیورآلات خود را خارج نماید.
 * در صورتی که بازیکن تمایلی به اینکار نداشت، به او دستور بدهند که زمین بازی را ترک نماید.

* اگر بازیکن به طور عمد از اطاعت کردن سرپیچی کند، یا مشخص شود که بعد از خارج کردن آن دوباره آن را پوشیده است، بازی جهت دادن کارت زرد به بازیکن متوقف شده باشد، باید یک ضربه آزاد غیرمستقیم به سود تیم مقابل از محل توپ در لحظه توقف بازی اعلام شود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


هشت × = 40

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>