تازه ها
عضویت در خبرنامه

12341

آمار سایت
  • بازدید امروز: 319
  • بازدید دیروز: 832
  • بازدید هفته: 6916
  • کل بازدیدها: 2434527

قانون ۱ – زمین بازی000

Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA MicrosoftInternetExplorer4

 علامت‌های زمین:
 علامت‌گذاری زمین با خطوط مقطع مجاز نمی‌باشد.
 اگر بازیکنی علامت های غیر‌مجاز  روی زمین ایجاد کند، باید به علّت رفتار غیر‌ورزشی اخطار بگیرد.
 اگر داوران در حین بازی متوجه چنین حرکتی شوند، در صورتی که نتوانند از آوانتاژ استفاده نمایند، باید بازی را متوقف نموده و به بازیکن متخلف بخاطر رفتار غیر‌ورزشی اخطار دهند و بازی با یک ضربه آزاد غیر‌مستقیم به سود تیم مقابل از محل توپ در هنگام توقف بازی، دوباره شروع شود. (با توجه به قانون ۱۳ ـ موقعیت ضربه آزاد)
 باید تلاش شود که فقط خطوط مطرح شده در قانون اول برای علامت گذاری زمین به کار برده شود، ولی با توجه به اینکه فوتسال در سالن‌های مجهز چند منظوره بازی می‌شود خطوط دیگری که به کار برده شده‌اند در صورتی قابل قبول هستند که برای بازیکنان و داوران ایجاد سردرگمی نکند.
 جهت نشان دادن فاصله‌ای که دروازه‌بان باید از نقطه پنالتی دوم در هنگام اجرای این ضربه رعایت کند هیچ خط یا علامتی از ۵ متری نقطه دوم و داخل محوطه جریمه مجاز نمی‌باشد.
  دروازه‌ها:
 اگر تیر افقی جابجا شد و یا شکست، بازی تا زمانیکه تیر افقی تعمیر شود و یا در جایش قرار گیرد متوقف می‌شود. اگر تعمیر تیر افقی ممکن نباشد، مسابقه باید تعطیل شود. استفاده از طناب به جای تیر افقی مجاز نمی‌باشد. اگر تیر افقی قابل تعمیر باشد، مسابقه از محل توپ در زمان توقف بازی با دراپ بال دوباره شروع می‌شود، مگر اینکه بازی داخل محوطه جریمه متوقف شده باشد که در این صورت داوران با دراپ بال از نزدیک‌ترین نقطه روی خط محوطه جریمه به محل توپ در زمان توقف بازی، بازی را دوباره شروع می‌کنند.
 امنیت، سلامتی:
 مقررات (رقابت) مسابقه تعیین کننده فاصله بین خطوط مرزی زمین (خطوط طولی و خطوط عرضی) و موانع حائل برای تماشاگران می‌باشد , ولی باید به گونه‌ای باشد که امنیت و سلامت شرکت‌کنندگان را تأمین نماید.
 تبلیغات روی زمین بازی:
 اگر مقررات مسابقه (رقابت)، آن را منع نکرده باشد، تبلیغات روی سطح زمین بازی در صورتی مجاز می‌باشد که موجب سردرگمی بازیکنان و داوران نشود و خطوط مرزی که در قانون اول آمده است قابل تشخیص باشد.
 تبلیغات روی تور‌های دروازه:
 اگر مقررات مسابقه آن را منع نکرده باشد، تبلیغات روی تور‌های دروازه در صورتی مجاز می‌باشد که موجب سردرگمی بازیکنان و داوران نشود.
 تبلیغات در محوطه‌‌های فنی:
 اگر مقررات مسابقه آن را منع نکرده باشد، تبلیغات روی سطح محوطه‌های فنی در صورتی مجاز می‌باشد که موجب سردرگمی افراد مستقر در آن، داور سوم و داوران نشود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


+ چهار = 13

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>