تازه ها
عضویت در خبرنامه

12341

آمار سایت
  • بازدید امروز: 48
  • بازدید دیروز: 1035
  • بازدید هفته: 7959
  • کل بازدیدها: 2339172

بازی هجومی در نزد همه تیم های دنیا امری عادی بوده و هر تیمی به نسبت توان و تفکرات خود اقدام به بازی هجومی می نماید.
بازی هجومی میتواند لذت و هیجان بازی را افزایش داده و در اکثر مواقع منجر به پیروزی تیم حمله کننده شود.
شرایط بازی هجومی در بین اکثر مربیان و تیم ها موضوعاتی مشترک بوده، مگر بر اساس شرایط و زمان و اتفاقات تغییر کند.
تصمیمات و فلسفه مربیان در نوع بازی تاثیری مستقیم دارد، که به بازیکنان القا شده و تاکتیک تیمی را رقم میزند، البته این فلسفه در حین بازی ممکن است دچار اختلال شود و تفکرات مربی را به هم بریزد.
مانند تغییرات و تفکرات تیم مقابل در نوع بازی، آسیب بازیکنان و یا اخراج بازیکنان، باخت تیم و حتی اخراج مربیان و دیگر موضوعات پیش بینی نشده را نیز شامل میشود.
هنر هجومی و یا مهمترین فاکتورهای مورد نیاز یک حمله به شرایط زیر بستگی دارند.
تفکرات مربی، که تعیین کنند تاکتیک بازی هجومی و یا دفاعی میباشد، اما در اینجا اساس موضوع شرایط بوجود آمدن حمله میباشد. که این موضوع عمومی بوده و در بین کلیه مربیات متغییر میباشد.

راه حل های تاکتیکی در زمان حمله

اولین مرحله یک حمله موقعیت BP یا مالکیت توپ میباشد که حمله و یا بازی هجومی رخ میدهد، البته هر مالکیتی منجر به حمله نمیشود، زیرا گاهی مالکیت توپ برای حفظ توپ و وقت کشی بوده، که شامل پاس های رو به عقب و کناری بدون اقدام به حمله واقعی میباشد. در این لحظه تیم حریف انرژی بسیاری را برای تعقیب توپ و برگرداندن مالکیت توپ میکند.
مالکیت توپ:
مهمترین اصل، فعالیت و دوندگی همه بازیکنان هنگام مالکیت توپ است و توقف بازیکنان یعنی از دست دادن مالکیت توپ.
استارت زدن سریع:

استارت زدن و انتقال سریع در موفقیت حمله مهم میباشد، در این مرحله پاس های سریع و دقیق به مناطق کم تعداد، باز کردن بازی و یا حتی گاهی پاس رو به عقب برای ایجاد فضا در خطوط حریف را میتوان نام برد.

گمراه کردن بازیکن یار گیر : عملی که باعث می شود با استفاده از دویدن ، پیدا کردن فضا، دویدن فریبنده برای دریافت توپ ، از یک بازیکن حریف فرار کنیم یا عبور کنیم

همگی به بیرون برای حمله : یک بخش پویا و با تحرک حمله ای است که در برگیرنده این است که بازیکنان به بازی عرض می دهند تا از این راه بتوانند فضای لازم برای حمله را به وجود آورند ( هم در عرض و هم در یک سوم زمین حریف )

تحرک بدون توپ: ایجاد و خلق فضا برای هم تیمی ها با استفاده از دویدن به فضا ، دویدن های فریبنده و غیره

بازی مثلثی : بازی که ۳ نفر در آن درگیر هستند ؛ جائیکه ۲ نفر به صورت خودکار از فرد صاحب توپ حمایت می کنند و این حمایت در فضای پشت و جلوی او صورت می پذیرد

بازی حفظ توپ : حفظ و نگهداری توپ با استفاده از بازی کردن با توپ از جناح راست به چپ و سپس توپ را به عقب آوردن

تغییر ضرب آهنگ : شتاب دادن یا آهسته و کنند کردن بازی ( حرکات و تغییرات توپ ) با استفاده از مجموعه اعمال تاکتیکی یا کارهای تکنیکی و غیره

تعویض بازی : عوض کردن و تغییر دادن محل بازی با استفاده از پاس بلند به بخش دیگر زمین ، مخالف جائیکه بازی قبلا در آن جریان داشته

بردن بازی به زمین حریف : بازیکن که توپ را در اختیار دارد به سمت حریف حرکت می کند و آن ها را وسوسه می کند که روی تکل بزنند و او سپس حریف را با پاس دادن و یا دریبل کردن از سر راه بر می دارد.

بازی حمایتی : عمل پشتیبانی کردن از حمل کننده توپ برای ایجاد یک گزینه انتخاب برای او

تعویض جا : تعویض جا یا مناطق با دیگر بازیکنان

دویدن یا فرارهای فریبنده و تله ای : دویدن به یک فضا در محوطه مدافعین اما بدون هیچگونه قصدی برای دریافت تئپ ( بدین وسیله یک فضای خوب برای هم تیمی خود خلق کرده اید )

دویدن اورلپ : به وجود آوردن برتری عددی در کناره ها که هم تیمی شما در آن منطقه مالکیت توپ را در اختیار دارد ( به وجود آوردن وضعیت ۲ مقابل ۱ )

بازیکن محوری : بازیکن که اغلب وقتی توپ را دریافت می کند پشتش به دروازه است و او پس از ان باید توپ را برای استفاده مهاجمان مهیا و آماده کند


بازی مستقیم

طبق برآوردن آماری از هشت دوره جام جهانی، کارشناسان فوتبال به این نتیجه رسیده اند که ۸۷% گل ها از طریق بازی مستقیم به دست آمده است. در بازی مستقیم چون بازیکن مستقیماً به عمق حمله می کند به حریف اجازه تمرکز نمی دهد. اگر بازیکن در یک سوم دفاعی زمین خود شروع به پاس دادن عرضی نماید تنها ۱۰ درصد شانس گل را دارد در حالیکه در بازی مستقیم ۸۷ درصد شانس گل محاسبه شده است.

انتقال سریع
ترکیب های سریع
نفوذ به عمق
پشتیبانی حمله کنندگان و ارایش خطوط با هم.
حرکات در عرض
خلاقیت بازیکنان

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


+ هفت = 13

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>