تازه ها
عضویت در خبرنامه

12341

آمار سایت
  • بازدید امروز: 1315
  • بازدید دیروز: 1716
  • بازدید هفته: 12387
  • کل بازدیدها: 2123055

44نمی دام این عبارت مدیریت چمنی را کی و کجا شنیدم و یا اصلا نمی دانم آن را شنیدم و یا ساخته ذهن خودم است. اما هرچه هست، حاوی مفهوم مهمی است . چمن وقتی کاشته شد و رشد کرد، نیاز به مراقبت دارد. وقتی چمن رشد می کند، باید با ماشین چمن زنی کوتاه شود تا همه یک دست و یک جور شوند و اگر در این میان یک یا دو ساقه چمن زودتر از بقیه رشد کنند و بیش از بقیه قد بکشند، بلافاصله با قیچی چمن زنی به جانش می افتند که چه؟ حق نداری بیش از بقیه قد بکشی !!! این یعنی مدیریت چمنی !

مدیریت چمنی، در مورد نگهداری چمن مناسب و مفید است ! اما در مورد انسانها چه؟ مسلما تفاوتهای انسانی مانع از رشد یکسان آنها می شود وگرنه مفهوم خلاقیت، استعداد، انگیزه و هوش بی معنا خواهد شد. اما امروزه چه می شود که اگر فردی در یک گروه بیش از بقیه موفق شود، دیگران به هر وسیله ای در صدد تخریب او یا به اصطلاح خالی کردن زیر پایش برمی آیند؟ این همان مدیریت چمنی است که می گوید: حق نداری بیش از بقیه رشد کنی، کوتاهت می کنم تا اندازه بقیه شوی !!! و متأسفانه این همان اتفاقی است که در جایگاههای مختلف علمی، سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، …. حوزه ورزش کشورمان شاهدش هستیم. کاش به جای اینکه فد کشیدن سایرین را با ترفندهای مختلف مانع شویم، سعی کنیم ما هم قد بکشیم و رشد کنیم و کاش به سایرین هم کمک کنیم تا آنها هم رشد کنند ! اما تا وقتی مدیریت چمنی بر ورزش ما حاکم است، نه تنها در حوزه علم و دانشگاهها، بلکه در تمام حوزه های مدیریت ورزشی کسی حق ندارد بالاتر از ما قرار گیرد !!! و این می شود که گاه می شنویم، ورزشیها با خودشان هم نمی سازند ! تعجب آور نیست؟؟؟!!!!!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


9 − یک =

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>