تازه ها
عضویت در خبرنامه

12341

آمار سایت
  • بازدید امروز: 321
  • بازدید دیروز: 754
  • بازدید هفته: 6971
  • کل بازدیدها: 2465288

2سوال : در دوران نامزدی و فاصله ی بین عقد و عروسی، چه قدر باید رفت و آمد کرد؟

جواب  :

یکی از دوره‌های زندگی که شیرینی خاص و ماندگاری ویژه‌ای دارد دوران نامزدی است. اگر با این مقطع از زندگی، با ظرافت و منطقی برخورد شود و به وظایف ویژه آن عمل گردد، نقش قابل توجهی در بالندگی، پُرباری و استحکام دوره‌های بعدی زندگی خواهد داشت.

رابطه ی دختر و پسر و خانواده هایشان در این دوران، باید گرم و صمیمی باشد؛ امّا به افراط و زیاده روی کشیده نشود.

اعتدال در هر کاری پسندیده است.

اگر رفت و آمدها و مهمانی ها زیاد شود، دو طرف خسته می شوند و این خستگی به محبت ها لطمه می زند؛ به خصوص اگر این دوران، طولانی بشود. بسیار پیش می آید که جوانان می پرسند:

در دوران نامزدی و فاصله ی بین عقد و عروسی، چه قدر باید رفت و آمد کرد؟ چند روز یک بار؟ هر هفته چند بار؟

در جواب می گوییم:

اندازه ی معین و استانداردی ندارد، بلکه باید ببینید زمینه، چه قدر مهیاست و پذیرش، به چه اندازه است؛ نه آن قدر کم که دل سردی بیاورد و نه آن قدر زیاد که خستگی آور شود؛ نه تکبّر و سرسنگینی و بی اعتنایی و نه زیاده روی و سبک کردن خود و به زحمت انداختن دیگران.

اندازه نگه دار که اندازه نکوست.

در ضمن در این رفت و آمدها باید تلاش کرد که تا جایی که ممکن است هیچ گونه تحمیل و تکلّفی وجود نداشته باشد و هیچ یک از طرفین نباید از دیگری توقع پذیرایی مفصّل و سفره ی رنگین و هدیه های گران قیمت داشته باشد.

همچنین بر عروس و داماد لازم است که حریم عفّت و حیا را رعایت کنند؛ به خصوص در خانواده هایی که دختر و پسرهای دیگری نیز وجود دارند. بی پروایی نسبت به حریم عفّت و حیا، باعث بی حرمتی عروس و داماد نزد والدین و موجب انحراف و گمراهی دیگر دختران و پسران خانواده خواهد شد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


× هفت = 21

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>