تازه ها
عضویت در خبرنامه

12341

آمار سایت
  • بازدید امروز: 154
  • بازدید دیروز: 672
  • بازدید هفته: 3689
  • کل بازدیدها: 2760170

1384965400_351331_1384967325_noticia_grandeفوتبال مدرن

قرار براین است که داوران حاضر در جام باشگاه های جهان از اسپری مخصوصی برای مشخص کردن نقطه ای که باید دیواره دفاعی چیده شود بهره ببرند.

جام باشگاه های جهان در ماه دسامبر در کشورمراکش برگزار می شود و قرار براین است که دراین تورنمنت از اسپری آئروسول استفاده شود که با آن جایگاهی که دیواره دفاعی درمقابل ضربات ایستگاهی مستقیم باید آنجا تشکیل شود ، مشخص می گردد. این به منزله پیشرفتی دیگر در عرصه مطالعاتی دنیای فوتبال است که کار داوران را ساده تر می کند.

سیستم کار بدین ترتیب است که داور بعد از تعیین فاصله ۹ متر و ۱۵ سانتی متری قانونی میان توپ کاشته شده و دیواره تشکیل شده، روی زمین چمن، با اسپری سفید رنگی علامت گذاری خواهد کرد تا جای دقیق تشکیل دیواره را مشخص کند. البته این خط سفید رنگ به صورت اتوماتیک در کمتر از یک دقیقه ناپدید می شود.

ماسیمو بوساکا، رئیس کمیته داوران فیفا که به این سیستم اطمینان زیادی دارد گفته:« اکثر داوران معتقدند که این اسپری، ابزاری کاربردی و عملی است.»

این اسپری در رقابت های جام جهانی زیر۲۰ سال در ترکیه و در جام جهانی زیر ۱۷ سال در امارات متحده عربی نیز مورد استفاده قرار گرفت و تمام گزارشهای استفاده از آن مثبت بود و به همین خاطر پیش بینی می شود که در صورتی که در جام باشگاه های جهان نیز گزارشههای مثبتی از استفاده از این اسپری منتشر شود، ممکن است درجام جهانی برزیل نیز مورد استفاده قرار بگیرد.

این اسپری توسط شرکت آرژآنتینی فیرپلی لیمیت تولید می شود و احتمالا در آینده ای نزدیک و در صورت موافقت کنفدراسیون های فوتبال و لیگ های داخلی کشورها، در اکثر مناطق جهان مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


شش − 3 =

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>