تازه ها
عضویت در خبرنامه

12341

آمار سایت
  • بازدید امروز: 244
  • بازدید دیروز: 672
  • بازدید هفته: 3779
  • کل بازدیدها: 2760260

22محققان سوئدی، متوجه شدند که یک بار پارگی رباط پشت زانو، آسیب‌دیدگی کشاله ران یا رباط صلیبی زانو، شانس یک بازیکن را برای تکرار آسیب‌دیدگی در فصل بعد، سه برابر می‌کند.

نتیجه مطالعات دانشگاه «لینکوپینگ» در مجله انگلیسی پزشکی، ورزشی منتشر شده است.

البته این نشان داد که معمولا مصدومیت‌های قوزک پا (از نوع آسیب‌دیدگی اوون) به صورت منظم تکرار نمی‌شود.

هرچند بازیکنان مسن‌تر، آسیب‌های رباط پشت زانو را معمولا بیش از یک بار دارند، اما هنوز هیچ رابطه مستقیمی بین سن و احتمال تکرار مصدومیت‌ها کشف نشده است.

محققان بر این باورند که در فوتبال مدرن تکرار مصدومیت‌ها، معمولا نتیجه فاکتورهای رفتاری و روانی است. اگر بازیکنی یک بار اشتباه کند، احتمالا این اشتباه را دوباره تکرار خواهد کرد.

علاوه بر این، مصدومیت‌های خاص نیز می‌تواند یک عضله یا رباط را ضعیف کرده و آن را برای آسیب‌دیدگی مستعد کند.

«جان برور»، مدیر آکادمی علوم ورزشی «لوکوزید»، می‌گوید: یکی از بزرگ‌ترین مشکلات بازیکنان درجه یک، فرصت کم استراحت، بهبود و دوره نقاهت آسیب‌دیدگی است. معمولا بازیکنان می‌دانند که مصدومیت آنان بر عملکرد تیم نیز تأثیر می‌گذارد که به معنی ضبط دستمزدها و پاداش‌های آنهاست که در این صورت عضو ضعیف‌شده در مسابقات بعدی نیز احتمال آسیب‌دیدگی دوباره را دارد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


نُه − 4 =

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>