تازه ها
عضویت در خبرنامه

12341

آمار سایت
  • بازدید امروز: 530
  • بازدید دیروز: 580
  • بازدید هفته: 4860
  • کل بازدیدها: 2736455

کتاب ها

1

کتاب مربیگری فوتبال مجموعه ای کامل و پر ارزش در حوزه فوتبال و آموزش آن است که به کوشش کارشناسان و متخصصان فدراسیون جهانی فوتبال تدوین و منتشر گردیده که شامل یازده بخش مجزا می باشد که به تفصیل به بحث آموزش مسائل نظری فوتبال مدرن می پردازد و برای همۀ بخش ها، تمرینات و انواع آن را توضیح می دهد.

بخش تمرینات به گونه ای طراحی شده که مربی می تواند با استفاده از اصول ارائه شده تمرین های جدیدی طراحی نماید.

به گفته سپ بلاتر کتاب مربیگری فوتبال بخشی از اساسنامه فنی فیفاست که می تواند طراحی تمرین را به خوبی به مربیان آموزش دهد.

بخش هایی از کتاب

باید اعتراف کرد امروز دیگر برخلاف سابق فوتبال در هر لحظه از زمان درحال تغییر ودگرگونی است , این بازی همیشه درحال توسعه , پیشرفت و تسخیرجهان است , دیگر مرزها برای فوتبال معنائی ندارد ومرزهای خاکی برروی بازیکنان گشوده شده وهمه باشگاههای دنیا درحال سفروبرگزاری مسابقات  درسطوحی بصورت مستمرهستند  و مسائل مالی واقتصادی بصورت مستقیم درفوتبال دخیل بوده وآن رابه شدت تحت تاثیر قرارداده است ومیتوان مدعی بود که این ورزش دراوج دوران شکوفائی ونبوغ خودبسر برده واین پیشرفت همچنان باسرعتی زیاد بجلومی رود .

فوتبال نسبت به گذشته سریعتر , قوی تر , تکنیکی تر وتاکتیکی تر شده وبازیکنان و باشگاه هائی موفق ترهستند که بتوانند دراین بخشها خود را کاملتر وقوی تر کنند.

۱-    سرعت بازی افزایش یافته واین سرعت نه تنها دربازی دیده می شود بلکه سرعت اجرای حرکات مهم واساسی فوتبال مانند ( دراختیارگرفتن توپ , پاس دادن , شوت کردن , تصمیم گیری درفوتبال ) نسبت به قدیم افزایش یافته است .

۲-    برای تصاحب توپ درزمین جنگهای انفرادی ودوئل های فردی سخت تر شده وتیمها وبازیکنان بجهت موفقیت وپیروزی درمقابل حریفان خود وگرفتن ودراختیار داشتن توپ سخت کوش تر و مبارزتربوده ودراین جنگ تمام عیار مجهز به قوای جسمانی وآمادگی جسمی خوبی شده اند . ادامه‌ی خواندن

Untitledآشنائی با فیزیولوزی  در فوتبال مدرن اهمیت زیادی دارد.

در اینجا بخش هایی از کتاب فیزیولوژی فوتبال (کاربردی) را برای شما اورده که در اخر مطلب می توانید متن کامل این کتاب کاربدی آنرادانلودنمائید.

به طور میانگین  هر تیم در هر بازی حدودآ ۲۴۰ بار مالکیت توپ را به دست می آورد و از هر ۱۸۰ موقعیت یک گل به ثمر می رسد.

-بازیکن  حرفه ای در هر بازی حدود ۱۰ تا ۱۵ کیلومتر می دود (دویدن – پریدن-  راه رفتن) .

-در فوتبالیست ها سطح کلیکوژن پیش از بازی از بیشتر  رشته ها کم تر است .در نیمه اول تخلیه گلیکوژن صورت می گیرد . ورزشکاران فوتبالیست بازی را در حالت تقریبآ خالی از وجود گلیکوژن عضلانی به پایان می رسانند . حدودآ ۶۷ درصد گلیکوژن  عضلانی در نیمه نخست استفاده می شود.

- در آب و هوای معتدل ۱ تا ۵/۲ کیلوگرم آب(در فوتبال) از وزن کم می شود.

- خستگی در فوتبال= کاهش کارایی ناشی از ناتوانی در ادامه فعالیت  یا افت مقدار کار در پایان یک بازی .

-کمبود گلیکوژن ذخیره در عضلات بر دوهای سرعتی تاثیر فاحش تری دارد .

- هیپوکسی ( کاهش قند خون ) یکی از عوامل اصلی خستگی در برخی از بازیکنان است . ادامه‌ی خواندن