تازه ها
عضویت در خبرنامه

12341

آمار سایت
  • بازدید امروز: 5
  • بازدید دیروز: 1270
  • بازدید هفته: 9922
  • کل بازدیدها: 2267938

فوتسال

صفحه 1 از 212

فلایینگ پلی یر یا بازیکن پروازی که در گذشته از آن تعبیر به power playing می شد شکلی از بازی فوتسال است که در آن تیم بدون دروازه بان شده و با هر پنج نفر بازیکن خود در حمله شرکت می کند.

دلایل استفاده از شکل بازیکن پروازی:

تیم در نتیجه عقب است.

تیم نیاز به برد و گرفتن امتیاز کامل دارد.

در حالت مساوی تیم قصد برتری بر حریف در طول بازی و مالکیت دارد.

تیم جلو بوده و با ایجاد تاخیر و مالکیت قصد از بین بردن زمان را دارد.

پیش نیازهای تاکتیکی Flying Player

1-      چرخش بر اساس شکل یا فرمیشن پایه

متاسفانه بر اساس آموزشهای نادرست یا قدرت ریسک پذیری پایین اکثر تیمها با چرخش در این شکل بازی بیگانه هستند(و حتی قائل به عدم چرخش هستند)

در هم کلامی با برخی بازیکنان لیگ برتری کشور این چنین عنوان داشتند که در بازی بازیکن پروازی، چرخش مفهومی نداشته و نیازی به چرخش نمی باشد.

این طرز تفکر متاسفانه در نوع بازی بازیکن پروازی تیمهای لیگ برتری ما کاملا محسوس و دیده می شود. در حالیکه چرخش های موجود در این شکل بازی به گونه ای است که بدلیل برتری عددی با شعاع حرکتی و جابجایی مناسب باعث سردرگمی و جاماندن دفاع ۴ نفره حریف شده و فضای زیادی را در لحظه، به دلیل شیفت ناقص دفاع به تیم مهاجم تقدیم می کند.

 ۲-       جابجایی (تحرک)

 در بسیاری تیمهای ایرانی شاهد جابجایی و تحرک بسیار ناچیز آن هم با شعاع حرکتی بسیار کم می باشیم.

توصیه به تیمهایی که از شکل بازیکن پروازی استفاده می کنند:

۱٫اساسا چون این شکل بازی یک بازی ریسکی می باشد پس باید ابتدا این ریسک مورد پذیرش ذهنی بازیکنان و مربی قرار گرفته و متوجه روش بازی خویش در این خصوص باشند.

۲٫علاوه بر رعایت اصول کلی بازی در بازیکن پروازی، به دو اصل فوق توجه خاص داشته و در تعریف تاکتیکها و فضای هدف و بازیکن هدف در این روش بازی از اصول بیان شده به طرز صحیحی استفاده نمایند،بویژه چرخشهای طولی و عرضی قابل تعریف در شکل بازی بازیکن پروازی…

 

Untitledاز مهمترین تکنیکهایی که در هر بازی می تواند عاملی کلیدی در موفقیت یک تیم باشد تکنیک پاس است که آموزش آن می تواند برای بازیکنان و مربیان حائز اهمیت باشد. پاس در واقع عامل ارتباط بازیکنان در جریان بازی بوده که متعاقب آن موفقیت در استراتژی کلی  تیمی را در بر  خواهد داشت. هر چقدر تیمی در بازی حفظ توپ که پاس سالم یکی از ارکان آن می باشد موفق تر باشد ابتکار عمل (توپ) در اختیار آنها بوده و زمان مناسب برای اجرای تاکتیکهای اتخاذ شده  از سوی مربی  فراهم خواهد شد.

درجریان  بازی فوتسال ۸۰% از مواقعی که بازیکنان مالکیت توپ را در  اختیار دارند از انواع پاس ها جهت ارتباط استفاده خواهند نمود و سایر تکنیکها در اولویتهای بعدی قرار خواهند گرفت چرا که  سرعت نیاز بازی فوتسال بوده که به دو شاخه  :    ۱- سرعت توپ     ۲-  سرعت بازیکن  تقسیم خواهد شد،  لذا فاکتور کلیدی جهت سرعت دادن به توپ در  بازی قطعا ارسال یک پاس مناسب  و متعاقب آن حرکت بازیکن جهت حمایت از پاس ارسالی خواهد  بود . هیچ عاملی به اندازه ارسال پاس نامناسب از سوی بازیکنان نمی تواند اعتماد به نفس در یک تیم را پایین آورده و شکست ثمره آن خواهد بود.

تعریف پاس:

پاس عامل ارتباط بازیکنان در جریان بازی که موجب آن بالا رفتن قابلیت حفظ توپ وانجام کار دوم ( اجرای تاکتیک) می باشد. ادامه‌ی خواندن

00بطور کلی ریز مغذی ها ترکیباتی شامل ویتامین ها و مواد معدنی هستند و از آن جهت ریز مغذی نامیده می شوند که بدن انسان نیاز به مقادیر اندکی از این ترکیبات دارد.

ویتامین ها ترکیبات آلی هستند که در بسیاری از عملکردهای بدن انسان نقش دارند در این باز نگری نقش ویتامین ها و مواد معدنی از جمله ویتامین ای – ث (که ویتامین های آنتی اکسیدانی هستند ) آ- و میوه هایی که حاوی ویتامین های مختلف هستند بر روی ریکاوری و اجرای عملکرد بررسی می شود .

مقدمه :

ویتامین ها ترکیبات آلی هستند که در بسیاری از عملکرد های بدن انسان نقش دارند ،این ترکیبات بر اساس ترکیب شیمیایی به دو گروه محلول در آب و محلول در چربی تقسیم می شوند :

ویتامین های محلول در آب

جذب ویتامین های محلول در آب آسان است .اکثر این ویتامین ها در بدن ذخیره نمیشوند و مازاد آنها دفع میشود بنابر این بهتر است که در غذاهای روزمره وجود داشته یاشند.مازاد این ویتامین ها از طریق کلیه دفع میشوند و ایجاد مسمومیت نمی کنند.نباید مقادیر (دوزهای) زیادی از ابی ویتامین ها دریافت کرد به عنوان مثال اگر بدن به مدت طولانی ویتامین آ و ث دریافت کند به این دوز وابسته میشود   و اگر به مقدار طبیعی بازگردد نشانه های کمبود اختلال ایجاد می گردد.مصرف زیاد و مداوم ویتامین ث میتواند باعث کاهش PH   ادرار،بالا بردن خطر ابتلا به عفونت های ادراری ،بالا رفتن جطر ابتلا به سنگهای آکسالاده می گردد.به علاوه چون جذب آهن را زیاد  میکند خطر مسمومیت به آهن هم مطرح می شود. ادامه‌ی خواندن

تاکتیکهای ضد پرس  از اصلی ترین قواعد در بازی فوتسال است  اگر تیمی بخواهد  جایگاهی در گروه یا رده مورد نظر ی که شرکت کرده داشته باشد وقصد ادامه کار واستارت  برای رده های بالا بخواهد بزند باید از اصول ضد پرس آگاهی داشته باشد واز مربیانی استفاده کند که بتواند با تمرینات مستمر این اصول را به تیم منتقل کند .

 تاکتیکهای ضد پرس بر اساس تمرینات  متمادی می تواند جزئی از ذات فوتسالی بازیکن شود که خود به خود در مواقع مورد لزوم وتحت پرس با کمک هم تیمی هایش بتواند تاکتیکهای ضد پرس را انجام دهد ودر غیر این صورت باید در کوتاه مدت  با علائم خاص توسط کادر فنی به تیم منتقل شود .

آنتی پرس در فوتسال
980.71 kB
:اندازه فایل
4520 بار
: ها دریافت
آنتی پرس در فوتسال

آشنایی با سیستم های بازی در فوتسال از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است.

سیستم ۰-۴  جزء مدرن ترین سیستم های بازی در فوتسال است که با توجه به اهمیت  و درخواست مکرر آن توسط بازدیدکنندگان محترم سایت انیمیشن این سیستم جهت علاقمندان ارائه می گردد.

سیستم 0-4
4.24 MB
:اندازه فایل
4052 بار
: ها دریافت
سیستم  0-4

شوتزنی یکی از مهمترین راه های گلزنی در فوتسال  می باشد اما به دلیل نداشتن منبع تمرینی مناسب بعضا مشاهده می شود که همان تمرینات شوتزنی فوتبال در فوتسال هم مورد استفاده قرار می گیرد از این رو جهت آشنائی مربیان عزیز فوتسال با تمرینات شوتزنی و اصولی که باید آنرادر تمرینات مورد توجه قرار داد  انیمیشن تمرینات شوتزنی همراه با نکات مربیگری جهت استفاده علاقمندان تقدیم  میگردد.

شوتزنی فوتسال
1019.49 kB
:اندازه فایل
4512 بار
: ها دریافت
شوتزنی فوتسال

۱٫ فوتسال بازی اشتباهات است ؛ دقایق و ثانیه ها در فوتسال تاثیر پذیرند.پس از دقایق و ثانیه ها استفاده نمائید.

۲.تا آخرین ثانیه بازی امید را از دست ندهید چون در دقایق و ثانیه های پایانی بازی بسیاری از نتیجه ها تغییر پیدا می کند.

۳.تکنیک زیر بنای تاکتیک است؛ تکنیک بازیکنان را بالا ببرید و از تکنیک بازیکنان در تاکتیک تیمی استفاده نمائید.

۴.سعی کنید در فوتسال بازیکن فیکس و ذخیره نداشته باشید همه باید در یک سطح باشند.

۵.سعی کنید در فوتسال با بازیکنان با آرامش بیشتری برخورد نمائید.

۶.در فوتسال باید بازیکنان از سرعت تکنیک و قدرت بدنی بیشتری نسبت به بازیکنان فوتبال برخوردار باشند.

۷.سعی کنید سیستم مادر تاکتیک تیمی شما سیستم ۱-۲-۱ باشد.

۸.دروازبان در فوتسال ۵۰درصد تیم را تشکیل می دهد . اهمیت بیشتری به آنها داشته باشید.

چابکی یکی از عوامل مؤثر در اجرای فعالیتهای ورزشی است که گاهی اوقات در انجام برخی مهارتهای شغلی و روزمره به کار می آید. چابکی فرد را قادر می کند وضعیت بدن یا جهت حرکت آن را با سرعت و دقت زیاد تغییر دهد.

تعریف چابکی
چابکی یا چالاکی به توانایی عصبی و عضلانی گفته می شود که با استفاده از ان می توان وضعیت ثابت یا متحرک بودن بدن را یا مسیر حرکت آن را به طور ارادی ، دقیق و در حداقل زمان با حفظ تعادل و درک موقعیت تغییر داد. به عبارت دیگر سرعت تغییر بدن یا سرعت مسیر حرکت بدن است. چابکی ممکن است عمومی ویا ویژه ( با توجه به مهارتهای ویژه ورزشی) و بسته ( اجرای یک رفتار حرکتی مشخص) یا باز( اجرای یک رفتار حرکتی ناشناس و متکی به تعلیم گیری) باشد. دو عامل سرعت و دقت یا همانگی در چابکی تأثیر دارد.

فعالیتهایی مثل دوی رفت و برگشت، مارپیچی و زیگزاگ در مسافتهای مختلف و همچنین موفقیت در ورزشهای بدمینتون و تنیس به چابکی ورزشکار بستگی دارد . چابکی با عوامل دیگر آمادگی جسمانی در ارتباط است و به قدرت ، استقامت، سرعت، تعادل و مهارت بستگی دارد، ولی هر کدام از آن عوامل به تنهایی چابکی نیست.

اهمیت چابکی
چابکی نقش ارزنده ای بر اجرای فعالیتهایی دارد که به تغییر مسیر دادن سریع و ناگهانی بدن یا قسمتی از آن نیاز می باشد. شروع تند، توقف و تغییر مسیر دادن سریع بدن ، پایه و اساس اجرای خوب بسیاری از بازیها نظیر بسکتبال ، تنیس ، بدمینتون ، والیبال ، فوتبال ، بیس بال و … می باشد . ورزشهایی مانند شیرجه و ژیمناستیک تا حدود زیادی نیاز به اجرای تند و تیز و تغییر جهت دادن سریع بدن دارد . بر عکس بعضی رشته های دو و میدانی و شنا ارتباط زیادی با چابکی ندارد.

چابکی چگونه افزایش مییابد؟
چابکی عمومی و ویژه همراه با کارآیی بیشتر اجزای تشکیل دهنده هر مهارت افزایش می یابد این اجزا عبارتند از : هماهنگی ، قدرت ، توان ، زمان عکس العمل سریع و انعطاف پذیری که نمونه هایی از این تمرینات را می توانید در زیر دانلود نمائید.

چابکی فوتسال
11.59 MB
:اندازه فایل
9993 بار
: ها دریافت
چابکی فوتسال

با  توجه به اهمیت فوق العاده سیستم های دفاعی در فوتسال نحوه اصولی دفاع در این سیستم و موارد مختلف آنرا جهت استفاده علاقمندان بزودی تقدیم می کنیم .

دفاع سیستم 2-2
954.15 kB
:اندازه فایل
4552 بار
: ها دریافت
دفاع سیستم 2-2

صفحه 1 از 212