تازه ها
عضویت در خبرنامه

12341

آمار سایت
  • بازدید امروز: 875
  • بازدید دیروز: 893
  • بازدید هفته: 7083
  • کل بازدیدها: 2437856

دکتر تاج بخش

وزارت ورزش و جوانان منتشر کردUntitled

با همت معاونت پژوهشی دانشگاه معارف اسلامی  مجموعه کتب اخلاق مربیگری ورزشی به قلم دکتر علی تاج‌بخش، در سه جلد منتشر شد:

جلد اول: اخلاق مربیگری؛ اصول و بایسته‌ها- ویژه دورههای مربیگری درجه ۳

جلد دوم:  اخلاق مربیگری؛ مسئولیت اخلاقی روش‌ها و مهارت‌ها- ویژه دورههای مربیگری درجه ۲

جلد سوم: اخلاق مربیگری؛ مسائل و موقعیت ها- ویژه دورههای مربیگری درجه ۱

این کتب به همت گروه پژوهشی اخلاق اسلامی دانشگاه معارف اسلامی  و با همکاری وزارت ورزش و جوانان به چاپ رسیده است.

لینک خبر

http://maaref.ac.ir/%d9%85%d8%b9%d8%a7%d9%88%d9%86%d8%aa-%d9%be%da%98%d9%88%d9%87%d8%b4%db%8c-%d8%af%d8%a7%d9%86%d8%b4%da%af%d8%a7%d9%87-%d9%85%d8%b9%d8%a7%d8%b1%d9%81-%d8%a7%d8%b3%d9%84%d8%a7%d9%85%db%8c-%d9%85%d9%86/

در صورت ارتکاب اشتباه، هرگز به آن فکر نکنید.

✍ فکر کردن به اشتباه انجام شده و فرصت های از دست رفته در حین بازی، هجوم افکار منفی را به دنبال داشته و باعث از دست دادن تمرکز، کاهش اعتماد به نفس، هجوم هیجانات منفی مانند خشم وعصبانیت شده  و اشتباهات بعدی را به دنبال خواهد داشت.

طبق نظرسنجی ای که توسط کانال فوتبال مدرن برگزار گردید رضا بابائی بازیکن تیم امید شهروند ساری به عنوان بهترین بازیکن توسط مخاطبان برگزیده شد که متن مصاحبه با وی تقدیم می گردد.

IMG_20181026_170604_543

ابتدا خودتان را به طور کامل معرفی کنید؟
بنام خدا
رضا بابایی هستم
متولد ۱۳۷۸/۱/۶
ساکن خلیل شهر از توابع شهرستان بهشهر

ادامه‌ی خواندن

یادداشتهای دومین همایش بین المللی علم و فوتبال

 نقش «Re_Warm up» در ارتقا کیفیت بازی

✍گرم کردن مجدد بین دو نیمه یا Re_Warm Up  یک استراتژی نوین در فوتبال مدرن است.

 اکثر مربیان ترجیح می دهند زمان استراحت بین دو نیمه را به شرح مسائل تاکتیکی، بیان نقاط ضعف و قوت تیم خود و حریف، بیان مطالب انگیزشی، رسیدگی های پزشکی و دادن آب و مواد انرژی زا به بازیکنان اختصاص بدهند و به همین دلیل این استراتژی مهم کمتر مورد توجه انها قرار می گیرد.

 ✅ همزمان با شروع نیمه دوم شاهد افت عملکرد بازیکنان در ۷ الی ۸ دقیقه آغازین این نیمه هستیم. مضافا اینکه تحقیقات نشان می دهد بیشترین تعداد آسیب‌دیدگی در نیمه دوم بازی در این دقایق رخ می دهد.

با عنایت به آنچه بیان شد اهمیت اختصاص دادن دقایقی از زمان استراحت بین دو نیمه به گرم کردن مجدد بازیکنان آشکار می گردد.

الگوی «Re_Warm up»

پایان نیمه اول

۱-        بازگشت به رختکن

۲-       ۲دقیقه در اختیار خود بازیکنان جهت « Relaxation » و رسیدگی های پزشکی.

۳-       ۳دقیقه صحبت های عمومی مربی با بازیکنان در خصوص مباحث تاکتیکی و انگیزشی

۴-       ۲دقیقه صحبت های اختصاصی مربیان با بازیکنان

۵-       ۶دقیقه اماده سازی برای نیمه دوم(پوشیدن وسایل) و شروع گرم کردن مجدد

۶-       شروع نیمه دوم

⛔️در طول مدت بین دونیمه باید مایعات و مواد معدنی مصرف شود.

 یواخیم لو سرمربی تیم ملی فوتبال آلمان در سیمنار مربیان فیفا ابراز داشت:

 ۹۹ درصد آمادگی های جسمانی و تاکتیکی لازم را برای قهرمانی مجدد در جام جهانی روسیه را داشتیم؛ تنها یک درصد نداشتن انگیزه لازم ما را از هدفمان دور کرد.

در ابتدا می توان به بازی رفت اشاره کرد، جایی که برانکو دلیلی برای حملات گسترده با نفرات زیاد نمی دید چرا که اگر بازی با نتیجه ای سنگین و غیر از یک بر صفر تمام شده بود، پرسپولیس نیازمند نتیجه ای متفاوت تر برای بازی برگشت بود. پرسپولیس پس از سیستم ۲ – ۲ – ۲ – ۴ که در حملات به سیستم ۲ – ۶ – ۲ تبدیل می شد در چند بازی اخیر خود دوباره به سیستم ۲ – ۱ – ۲ – ۱ – ۴ متمرکز در مرکز روی آورد.

الدوحیل در بازی برگشت با سیستم ۳ – ۳ – ۴ خود با بازی سازی با پاس های دقیق و سریع سعی کرد لمس توپ های وینگرهای تکنیکی خود را بالاتر ببرد تا بتواند پرسپولیس را در گوشه ها آزار دهد چرا که پرسپولیس دو مهاجم مرکزی دارد و بازی در خارج از خانه است، الدوحیل از سه هافبک مرکزی استفاده می کرد تا کانال های پاس های مرکزی طولی به دو مهاجم را بلاک کنند.

1 ادامه‌ی خواندن

کریس رونالدو چطور به یکی از بهترین ضربه آزادزن های دنیا تبدیل شد؟ این سوالی است که مربی سابق منچستریونایتد به آن پاسخ داد.

 کریس رونالدو با ضربه آزاد تماشایی اش در دیدار مقابل اسپانیا، بار دیگر توجهات را جلب کرد. به همین بهانه، مایک فیلان، مربی سابق منچستریونایتد، در مطلبی اختصاصی برای دیلی میل، فاش کرد که چطور ستاره پرتغالی به چنین سطحی رسیده است:

 پیشرفت

وقتی کریس رونالدو در سال ۲۰۰۳ به منچستریونایتد پیوست، رایان گیگز مسئول زدن ضربات آزاد در این تیم بود. اما کریس بیش از بقیه، هم تیمی باتجربه اش را برای زدن این ضربات با چالش روبرو کرد. او همیشه می خواست حرکت جدیدی را امتحان کند.

او می خواست از طریق امتحان کردن، شیوه جدیدی برای زدن ضرباتش پیدا کند. او هر روز بعد از تمرینات، با رایان گیگز و وین رونی، تمرین ضربه آزاد می کرد. اولین چالش برای او، این بود که بهتر از هم تیمی هایش باشد. او موفق به این کار شد. پس از آن، او دوست داشت بقیه ضرباتش را تماشا کنند و در مورد آن حرف بزنند. ادامه‌ی خواندن

 پرتغال قهرمان یورو ۲۰۱۶ از   سیستم ۴-۴-۲ ذوزنقه استفاده می کند . چیدمانی از تاکتیک پرحرف و حدیث ۴-۴-۲  که در این آرایش بر خلاف آرایش های دیگر ۴-۴-۲ شاهد چیدمانی مدرن تر است. در این روش تاکتیکی عملا بازیکنی به عنوان هافبک تهاجمی حضور ندارد و هافبک های بازیساز در پست وینگر راست و یا چپ حضور پیدا می کنند.

 نقاط قوت:

 پرتغال به دلیل حضور بازیکنان سرعتی در ترکیب اصلی تیمی سرعتی لقب گرفته و این موضوع در آرایش این تیم نیز تاثیر می گذارد .

 به دلیل سرعتی بودن مدافعان راست و چپ بیشتر مواقع مدافعان کناری نقشی تهاجمی دارند تا به نوعی نقش وینگر را ایفا کنند، اورلب های مدافعان کناری نقش مهمی در حملات دارند. حضور په په در دفاع و ویلیام کاروالیو و ژائو موتینیو به عنوان هافبک تدافعی که میل به عقب دارند باعث می شود در صورتی که مدافعان کناری به جلو می روند آن ها جایگزین این مدافعان در مواقع ضد حمله رقیب باشند.

 نقش اصلی بازیسازی در این تیم  برعهده هافبک های چپ و راست است.  برناردو سیلوا ستاره منچستر سیتی و ریکاردو کوارشما ستاره بشیکتاش  این نقش مهم را برعهده دارند .  آن ها می توانند با استفاده از هوش بالای خود در امر بازیسازی به راحتی مهاجمان  را صاحب موقعیت کنند.

حضور کریستیانو رونالدو بهترین بازیکن جهان به همراه آندره سیلوا خط حمله تیم پرتغال را مرگبار کرده است . کریستیانو رونالدو در تیم ملی پرتغال نقش متفاوتی را نسبت به رئال مادرید ایفا می کند او در رئال مادرید در نقش وینگر راست حضور دارد اما در تیم ملی نقش مهاجم را بازی می کند. او و آندره سیلوا که دو بازیکن از دو نسل مختلف پرتغال هستند به نوعی مکمل هم عمل می کنند .

  نقاط ضعف:

 بارزترین نقطه ضعف این تیم جناح راست و چپ دفاعی این تیم است. مدافعان کناری در حملات به خوبی ظاهر می شود ولی در دفاع عملکرد چندان خوبی ندارند و به راحتی توسط بازیکن تیم مقابل رد می شوند تا فرصت ارسال ها برای بازیکنان حریف فراهم شود.

 یکی دیگر از نقاط ضعف این تیم جایگیری نادرست بازیکنان است که با فاصله زیادی با هم در دفاع می ایستند و وقتی که تیم مقابل با پاس های کوتاه و فاصله کم و به نوعی تیکی تاکایی می تواند دفاع پرتغال را دچار بحران کند.  تیم ملی مکزیک در جام کنفدراسیون ها از این موضوع به خوبی استفاده کرد و توانست پرتغال را در اولین بازی گروهی متوقف کند . شاگردان سانتوس در خنثی کردن ضد حملات نیز ضعیف عمل می کنند . وقتی که تیم مقابل ضد حمله ای را ترتیب می دهد می تواند با سرعت دادن به این کار به راحتی به دروازه تیم پرتغال راه پیدا کند . عدم حضور مدافع میانی کار آمد در کنار په په باعث می شود که په په در عمل خنثی کردن تک و تنها بماند .

Untitled

ابتدا خودتان را به طور کامل معرفی کنید؟

امیر زیدابادی متولد۱۳۷۸/۱۱/۲۱ اهل زیدآباد از توابع شهرستان سیرجان هستم.

 فوتبال را از چند سالگی و از چه تیمی شروع کردید؟

فوتبالم رو از ۷ سالگی در مدرسه فوتبال گل گهر سیرجان شروع کردم

در چه تیم های حضور داشتید و چه عناوینی را کسب کردید؟

در تیمهای نونهالان ، نوجوانان و جوانان گل حضور داشتم و با نونهالان قهرمان استان، با نوجوانان قهرمان استان ، قهرمان لیگ مناطق کشور و با جوانان هم سال قبل مقام پنجم لیگ برتر را کسب کردم.

در لیگ امسال بازی خوبی ارائه کردید تا جایی که همه شما را مورد تحسین قرار دادند و در نظر سنجی کانال فوتبال مدرن که به عنوان معتبرترین نظرسنجی برگزار گردید به عنوان بهترین بازیکن لیگ برتر جوانان کشور برگزیده شدید در این مورد صحبت کنید؟

در لیگ امسال تمام بازیا ما رو، کادر فنی تیم آنالیز میکرد و نمره به بازیکنان میداد و در ۹۰ درصد بازیا بهترین نمره رو گرفتم. ‌و قطعا با نظر سنجی کانال شما ، کارم برای آینده سخت تر شد و باید بیشتر تلاش کنم تا بتوانم خودم را بیشتر ثابت کنم.

index

آرزوی فوتبالی شما چیست؟

آرزوی هر ورزشکاری پوشیدن پیراهن تیم ملی کشورش است و من هم دوست دارم به این جایگاه برسم.

از بهترین و بدترین خاطره ورزشی ات بگوید؟

بهترین خاطره ورزشی ام قهرمانی با نوجوانان گل گهر و بدترین خاطره ورزشی ام مصدومیت سال قبلم که باعث شد چند بازی رو از دست بدم

فوتبالت را مدیون چه کسانی می دانید؟

فوتبالم را مدیون پدر و مادر و دایی عزیزم هستم.

الگوی فنی ات کدام بازیکن است؟

الگوی فنی من در ایران امید ابراهیمی و در اروپا کاسیمیرو است
نقش اخلاق در موفقیت یک بازیکن چقدر است و الگوی اخلاقی ات کدام بازیکن است؟

اخلاق حرف اول را در ورزش میزند و همانطور که گفتم الگوی من در اخلاق هم امید ابراهیمی میباشد.

indexشسیب

 در پایان چه صحبتی خواهید داشت؟

در پایان از تمام مربیانم آقای خلیلی ، زیدابادی،حاج ابراهیمی، باصره، سون، شهبا و پورفریدونی که برای من زحمت کشیده اند تا به اینجا برسم تشکر و قدر دانی میکنم و همچنین از سایت فوتبل مدرن که این فرصت را در اختیار بنده قرار دادید.